ГОТЕЛІ В КОСІВСЬКОМУ РАЙОНІ :
Косівський район утворений у 1940 році.
Косів – місто районного підпорядкування, розташоване на берегах Рибниці, відоме в Україні як центр Гуцульщини. Археологічні знахідки, зокрема кам'яні сокири та бронзові вироби, свідчать про те, що територія сучасного міста була заселена за часів неоліту й міді.
Перші письмові відомості про Косів знаходимо в грамоті литовського князя Свидригайла від 1424 року. Спочатку це місце мало назву Риків, потім – Косів. До стародавніх поселень належать села Кобаки (в письмових джерелах село згадується на початку XV ст. під назвою Здвижен), Кути (1448 рік), Вижній Березів (1412 рік).
Селяни Косівщини брали активну участь в опришківському русі XVII-XVIII ст. У селі Космач діяв загін Олекси Довбуша. Славний ватажок трагічно тут і загинув у 1745 році.
В 1920-1930 роках Косів стає центром Гуцульського прикладного мистецтва. У творах косівських різьбярів дістали дальший розвиток художні традиції майстрів Яворова, Річки, Брусторова. Твори косівського різьбяра і мосяжника В.Девдюка експонувались на виставках у Львові, Кракові, Відні, де відзначались нагородами. З майстерні Девдюка вийшло немало талановитих різьбярів, серед них: В.Кабин, П.Баранюк, М.Тимків, син Девдюка Микола.Тут народились, жили і працювали відомі за межами України люди, зокрема: українські письменники та громадські діячі М.Павлик, Г.Павлик, М.Черемшина (І.Семенюк), М.Колцуняк, Д.Павличко, М.Влад, Р.Іваничук, М.Яновський, А.Красовський (Андрій Грім); різьбярі В.Гавриш, Ю.Шкрібляк, В.Шкрібляк, М.Шкрібляк, С.Корпанюк, І.Корпанюк, майстри кераміки П.Цвілик, І.Вербівська, М.Ращибюк. Масовою професією тут стало ткацтво, зокрема ліжникарство і килимарство. Ліжники яворівських майстрів експонувалися на Всесвітній виставці у Монреалі в 1967 році. Сьогодні цей край відомий як центр туризму та народних промислів на Прикарпатті.
Місто Косів.
Місто Косів – районний центр, розташоване на берегах річки Рибниці.
Археологічні знахідки, зокрема кам'яних сокир та бронзових виробів, свідчать про те, що територія сучасного міста була заселена за часів неоліту й міді.
Перші письмові згадки про Косів були знайдені у грамоті литовського князя Свидригайла від 1424 року. Цим документом князь дарував село з монастирем на річці Рибниці Снятинської волості Владу Драгосимовичу. У 1565 році поблизу села виростає місто, засновником якого був снятинський староста Панчинський. Спочатку це місто мало назву Риків, потім – Косів. Невдовзі тут поселилося 60 сімей, збудували замок. Село ж зберегло за собою назву Старий Косів.
Важливим заняттям місцевих жителів було виварювання солі. Ще в 1472 році тут була копальня солі і найбільша в цій місцевості солеварня. У XVII ст. копальня завалилася і на її місці утворилося озеро. Околиці Косова багаті буковими та сосновими лісами і пасовищами-полонинами. Землеробство, скотарство, полювання поєднувалися з домашніми промислами, які пізніше зросли до рівня ремесла. З давніх-давен Косів був центром гуцульського прикладного мистецтва. Тут розвивалися такі ремесла, як різьбярство, вишивка, килимарство, кушнірство, мосяжництво, різьба по кості й дереву, гончарство. У творах косівських різьбярів дістали подальший розвиток художні традиції майстрів Яворова, Річки, Брустурова. Знаменита зеленувата косівська кераміка як традиційне ремесло Карпатського регіону XVI-XXI ст. увійшла до списку нематеріальної культурної спадщини України.
Ще на початку ХХ ст. місто стало популярним курортом. У місті було відрито лікувальний заклад Аполінарія Тарнавського. Залишки будівель цього закладу можна ще й зараз побачити на території санаторію «Косів». Цікавинки Косова у наш час – декілька музеїв, відомий сувенірний ринок у центрі міста, інститут прикладного та декоративного мистецтва. Студенти останнього виготовили цікавий сонячний годинник, встановлений на центральній площі міста.
Традиції гуцульської кераміки з успіхом продовжують сучасні майстри-гончарі, деякі з них пропонують майстер-класи з розпису для туристів.За 2 км на північний схід від міста розташоване село Вербовець, засноване 1648 року. Територія села – горбиста височина з найвищими точками Мавково (400 м) та Кичера (500 м). В околицях села знайдені поклади газу, будівельної глини, піску.Село славиться художніми промислами: ткацтвом, керамікою, вишивкою, різьбою по дереву. Тут творять і проживають народні умільці, письменники, мистецтвознавці і науковці, праці яких відомі також за межами України. У селі Вербовець народилися літературознавець Микола Корпанюк; поет, прозаїк, дитячий письменник Іван Андрусяк; поет Тарас Девдюк.
Важливо відідати: Міську (або Замкову) гору (450 м) із залишками земляного валу, з якої відкривається панорама міста та прилеглих сіл, вигляд на Покутсько-Буковинські Карпати. На горі ростуть унікальні для Прикарпаття чорні альпійські сосни, а також є листяні та хвойні насадження, зарості білої акації; Водоспад Гук (2,5 м); Сірководневе джерело; Міський єврейський цвинтар з надгробками XVIII-XX ст., N48.3211985 E25.0930799; Благовіщенську церкву (1850), с. Вербовець.
Готель «Лелека».
На об'їзній дорозі міста Косова, 2 км від центру міста
поряд з трасою Коломия–Косів–Верховина.
Двоповерховий будинок на 3 номери (8 місць).
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Готель «Байка».
У місті Косів, 3 км від центру міста.
Сучасний готельний комплекс: основний корпус на 16 номерів (6 люксів та 10 півлюксів);
1 двоповерховий дерев'яний котедж №18 на 4 номери (2 люкси та 2 півлюкси);
5 сімейних дерев'яних котеджів №17, 21/1, 21/2, 22/1, 22/2, 22/3;
2 котеджі №19, 20 (на 2 спальні кожен).
Зручний асфальтований під'їзд.
Готель «Косів».
У центрі міста Косова, неподалік від сувенірного базару.
Триповерховий корпус на 14 номерів (8 двомісних,
3 номери категорії «півлюкс» та 3 «люкси»).
Зручний асфальтований під'їзд.
Готель «Писанка».
Поруч з об'їзною міста Косів.
Триповерховий котедж на 9 номерів (27 місць) з кафе-їдальнею.
2 двоповерхові дерев'яні будиночки (16 місць) з номерами економ-класу.
На території – альтанки з мангалом, 2 ставки, де можна рибалити,
2 двоповерхові дерев'яні будиночки (16 місць) з номерами економ-класу.
На території – альтанки з мангалом, 2 ставки, де можна рибалити,
прокат гірськолижного спорядження.
Зручний асфальтований під'їзд.
Зручний асфальтований під'їзд.
Мотель «Grand Garage».
На об'їзній дорозі міста Косова,
2 км від центру міста, 1 км від траси Коломия–Косів–Верховина (Р-24).
На території комплексу є мотель (4 номери), ресторан-бар (40 місць),
літній ресторан (80 місць), сауна, а також автосервіс та автомагазин.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Садиба «Затишна».
У місті Косів, 2 км від центру міста, поряд з трасою Коломия–Косів–Верховина,
1,5 км до найближчого гірськолижного витягу.
Триповерховий дерев'яний будинок (9 номерів),
3 двоповерхові котеджі (4 номери), обідній зал, сауна з плавальним басейном
та джакузі, дитяча кімната, тренажерний зал.
На березі річки Рибниця, в якій влітку можна купатися.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
На березі річки Рибниця, в якій влітку можна купатися.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Окрім готелів у місті Косів є близько 90 притватних садиб,
які можуть прийняти туристів та відпочиваючих.