ГОТЕЛІ В НАДВІРНЯНСЬКОМУ РАЙОНІ.
Надвірнянський район розташований у південно-західній частині Івано-Франківської області і є складовою частиною Бориславсько-Покутської зони Передкарпатського прогину.
Північна частина району розташована в межах Передкарпаття. Південно-західна частина розміщена в межах Українських Карпат.
Центр району – Надвірна – розташований в передгір'ї Українських Карпат на правому березі річки Бистриці Надвірнянської (басейн Дністра). Місто ділить на дві частини річка Ворона, притока Бистриці. На лівому березі Бистриці височать дві гори – Городище (522 м) і Скала, або Потоки (584 м).
До стародавніх поселень належать села Красна (1445 рік), Назавизів (1479 рік), Перерісль (1485 рік), Пнів (1482 рік), Тисменичани (1437 рік).
Варто відвідати: природний заповідник «Горгани» та «Пнівський замок».
Місто Надвірна.
Місто Надвірна розташоване на правому березі річки Бистриці Надвірнянської, що у передгір'ї Українських Карпат.
Його розділяє на дві частини річка Стримба, притока Бистриці. На лівому березі Бистриці височіють дві гори – Городище (522 м) і Скала, або Потоки (584 м).
Перша згадка про Надвірну датується 1589 роком, хоча археологічні знахідки свідчать про значно більший вік поселення. У XVII-XVIII ст.Надвірна була важливим господарським і торговим центром на Покутті. Жителі міста займалися рубанням і сплавом лісу, виварювали сіль, вирощували тютюн. Щорічно проводилися два ярмарки, які тривали впродовж тижня, де торгували медом, рибою, салом, сіллю, сукном, продавали волів, коней, овець, а також товари, привезені з Молдови, Туреччини й Угорщини.
У другій половині XIX ст. неподалік від Надвірної почали видобувати нафту, а в 1897 р. збудований нафтопереробний завод.
Сьогодні це один з найбільших промислових центрів Прикарпаття.
Готель «Смарагд».
В центрі міста Надвірна, 22 км від міста Яремче та 55 км від відомого курорту Буковель.
Чотириповерховий готель на 12 номерів. Рецепція з холом, ліфт, ресторан на 100 місць, бенкетний зал на 12 осіб. До готелю є зручний під'їзд, паркінг. Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна та гаряча постійно.
Село Бистриця.
Село Бистриця розташоване на відстані 34 км від районного центру Надвірна.
Присілок села Зелена – Рафайлова – вперше згадується в документах у 1819 році.
Тільки у 1934 році стало окремим селом, яке в 1946 р. перейменоване на Бистрицю. Ця назва походить від річки, на якій воно розташоване – Чорна Бистриця (тепер – Бистриця-Надвірнянська).
Готель «Бистриця».
У центрі села Бистриця, 35 км від районного центру м.Надвірна, поруч із заповідником «Ґорґани».
Поруч є річка та ліс. Двоповерховий будинок на 8 номерів (19 місць), кафе на 30 місць, сауна.
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна вода постійно, гаряча – бойлер на 100 л.
Під'їзд – грунтова дорога.
Під'їзд – грунтова дорога.
Садиба «Любава».
В селі Бистриця, 35 км від міста Надвірна.
90 км до гірськолижного курорту Буковель.
На подвір'ї є двоповерховий будинок та 2 двоповерхові котеджі, колиба, альтанка, гойдалки, надувний басейн.
Під'їзд – грунтова дорога.
Село Білі Ослави.
Одне з найбільших сіл у районі, розташоване у межиріччі Ославки й Прута, простягнулося на 5 км вздовж траси Делятин–Яблунів.
Площа – 4040,4 га, населення – близько 4500 осіб.
Перша письмова згадка про Білі Ослави належить до 1745 рік.
Білі Ослави та сусіднє село Чорні Ослави жителі регіону називають «кольоровими селами».
У Білих Ославах у родині лісничого народилася відома українська поетеса Марійка Підгірянка (1881-1963 роки).
У колишньому будинку священика розміщений музей її імені.Вуличний поділ у селі з'явився лише у 1980-х роках. Головна вулиця носить назву видатної землячки М.Підгірянки.
Основні присілки – Водишний, Горбищі, Вілищі, Гаманівка, Долішня Сигла, Горішня Сигла, Печеніжіш, Царинка. Історики стверджують, що саме на присілку Водишний з'явилося найдавніше поселення на території села ще у 1575 році. Цьому сприяла близькість річки та соляного джерела. На сучасному гербі села зображено топку солі на фоні гір.
У Білих Ославах, крім музею, є школа, лікарська амбулаторія, поштове відділення, бібліотека, лісництво. Село здавна славиться будівельниками, столярами, бляхарями, майстринями вишивки.
Варто відвідати: «Материнську» церкву Непорочного Зачаття cвятої Анни (1746 рік) з дзвіницею (1922 рік), «Долішню» церкву cвятого Дмитра з дзвіницею (1835 рік).
Готель «Рідна хата».
У центрі села Білі Ослави, 20 км до міста Яремче, 8 км від траси Львів-Рахів-Мукачеве, 50 км до гірськолижного курорту Буковель.
Двоповерховий будинок на 4 номери, сауна, альтанка, мангал. На другому поверсі – хол з телевізором.
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна та гаряча вода постійно.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Селище міського типу Делятин.
Делятин розташований в межах південної та південно-східної частини Івано-Франківської області над річкою Прутом і лежить на висоті 458-1400 м над рівнем моря.
Делятин – це селище міського типу відоме з 1400 р. На його території виявлено 17 археологічних пам'ятників. Найстарші сліди життя людини відносяться до середнього та пізнього палеоліту.
Історія назви місцевості мала три варіанти: Далятин (1400-1440 роки), Делятин (1440-1960 роки, 1990 рік), Ділятин (1961-1990 роки).
Вважали, що назва походить від імен легендарних засновників місцевості – Даля чи Диля і Тина.
Перший письмовий документ про Делятинщину датується 9 березня 1400 року.
Відпочинковий комплекс «Ворота Карпат».
У селищі Делятин, 5 км від центру, 2 км від перехрестя трас Львів–Рахів–Мукачеве та Коломия–Делятин, 45 км до гірськолижного курорту Буковель.
Чотириповерховий будинок на 12 номерів (до 50 місць), двоповерховий ресторан на 3 зали (для 90, 150 та 100 осіб).
Літня тераса, живий куток, альтанки, дитячий майданчик та озеро.
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна та гаряча вода постійно.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Садиба «Файна хата».
У селищі Делятин, 3,5 км від центру селища, 100 м від траси Н-09.
Двоповерховий котедж на 10 місць.
Неподалік від відомого курорту Яремче.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Садиба «Візит».
У селищі Делятин, 4 км до м. Яремче, 40 км до гірськолижного курорту Буковель, 100 м від траси Львів–Рахів–Мукачеве.
Триповерховий будинок на 26-31 місце.
На першому поверсі – кухня та обідній зал.
На подвір'ї є альтанка з мангалом.
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна та гаряча вода постійно.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Садиба «Магнат».
У селищі Делятин, 3 км до м. Яремче, 36 км до Буковелю, поруч з трасою H-09.
Двоповерховий дерев'яний будинок на 66 місць.
Поряд з будинком дві альтанки з мангалом.
На першому поверсі кафе-бар. В окремому будинку сауна.
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна та гаряча постійно.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Село Заріччя.
Гірське село розміщене у долині річки Прут.
Площа території – 28,11 кв.км. Населення – майже 4 тисячі осіб.
Заріччя розташоване на відстані 14 км від районного центру – міста надвірної – та за 5 км від залізничної станції Делятин.
Перша згадка про село датується другою половиною XVIII ст.
У другій половині ХХ ст. в урочищі Ділок закладено Парк партизанської слави.
Сьогодні село славиться майстрами гуцульських хат.
Село Пасічна.
Село Пасічна лежить на річці Бистриця Надвірнянська на відстані 13 км від районного центру та 15 км від залізничної станції Надвірна.
Через село проходить автомагістраль Надвірна–Бистриця.
Є центром сільської ради. Сільраді підпорядковані села Букове, Постоята, Соколовиця.
Населення становить майже 6000 осіб.
Пасічна знаходиться на території Галицької Гуцульщини. Назва села походить від слова «пасіка». В минулому люди вирубували ліси, спалювали їх і на тому місці будували хати. Ці місця називалися "пасіки". Вірогідна й інша версія – місцеві жителі займалися бджільництвом, вивозили у ліси вулики. Так утворювалися пасіки в сучасному розумінні.
Перша письмова згадка про село належить до 1648-1654 pоків. А з 1860 році в Пасічній розпочинається видобуток нафти. Зараз в селі добувають природний газ. Тут також розміщено три механічні кар'єри. Вони виробляють вапно, бутовий камінь, щебінь, пісок, холодний асфальт, гравій, мармурову крошку, грубоколоту шашку, вапняковий камінь.
Територія Пасічної переважно розміщена по красивих хребтах Карпат. Гора Бзовач височить над селом висотою 975 м. Через Пасічну протікає багато рік, які впадають у Бистрицю Надвірнянську. Найбільші з них Бухтівець, Ростока, Чорчин. На Бухтівці є мальовничий водоспад висотою близько 8 м, який в 1972 році взято під охорону як гідрологічну пам'ятку природи місцевого значення. Поряд з Бухтівецьким знаходиться ще один водоспад – Крапельковий.
Готель «Розтока».
У селі Пасічна, 15 км від міста Надвірна та траси Львів–Рахів–Мукачеве.
70 км до гірськолижного курорту Буковель.
70 км до гірськолижного курорту Буковель.
Чотириповерховий будинок на 7 номерів (14-16 місць).
На першому поверсі – хол з телевізором та м'якою частиною; 2 двомісні економи (в одному – розкладний диван, в іншому – 2 односпальні ліжка; санвузол спільний на 2 номери – туалет, умивальник).
На другому поверсі – їдальня з обіднім столом; кухня (електрична плита, холодильник, електрочайник, мийка, посуд); 2 двомісні номери (у кожному – двоспальне ліжко, шафа для одягу, лоджія; санвузол — туалет, умивальник, душова кабіна).
На третьому поверсі – двомісний номер (двоспальне ліжко, вішалка для одягу; санвузол – душова кабіна, туалет, умивальник);
чотиримісний номер (двоспальне ліжко, розкладний диван, комод та вішалка для одягу; санвузол – душова кабіна, туалет, умивальник).
чотиримісний номер (двоспальне ліжко, розкладний диван, комод та вішалка для одягу; санвузол – душова кабіна, туалет, умивальник).
На четвертому поверсі – двомісний номер (двоспальне ліжко, стіл зі стільцями; санвузол – душова кабіна, туалет, умивальник).
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна вода постійно, гаряча – бойлер на 500 л. Генератор для безперебійного електричного живлення.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.
Зручний під'їзд – асфальтована дорога.