ГОТЕЛІ В РОЖНЯТІВСЬКОМУ РАЙОНІ.
Рожнятівський район утворений у 1940 році. Розташований з західній частині Івано-Франківської області, займає південно-східну частину Карпатських Бескидів, частину Ґорґан і більшу частину басейну річки Лімниця, яка вважається найчистішою річкою Європи. Найвищі вершини: Ігровець (1804 м), Ґрофа (1748 м).
Вкриті лісами площі займають понад дві третини території. В лісах багато суниці, чорниці, малини, ожини, брусниці, грибів.
Населення району відноситься до етнічної групи бойків, частково збереглися традиції та народні ремесла.
Рожнятів – селище міського типу (з 1940 року), розташований на річках Дубі та Чечві, відомий з XII ст. Перше поселення виникло в долині річки Дуби як невеличка осада, яка називалася Старим Селом. До нашого часу збереглися рештки замку XV ст.
До стародавніх поселень належать також селища Брошнів-Осада (XVI ст.), Перегінське (перша письмова згадка датується 1292 роком), села Цінева (1636-1637 роки), Красне (1450 рік).
У XVIII ст. жителі Перегінського брали активну участь у русі опришків. Відзначився сміливими діями Федір Бизор, якого Олекса Довбуш призначив ватажком. У Перегінському декілька разів у жовтні 1739 році бував сам Довбуш.
У селі Берлоги народився український бібліограф І.Левицький (1850-1913). Його бібліографічні праці відзначалися повнотою і точністю опису, зберігаючи і досі своє наукове та довідкове значення.
Вихідцем зі села Ясень є український письменник і фольклорист І.Вагилевич. У столітній ювілей видання «Русалки Дністрової» (1937 рік) в селі йому встановлено пам'ятник.
В селі Ріпне з 1786 року проводилося нафтовидобування, спочатку колодязним способом, а потім і свердловим. У 1934 році видобуто 22,5 тисяч тонн нафти і 13,4 млн. кубометрів газу.
У 1891 році мешканці Небилова І.Пилипів та В.Ілиняк, шукаючи кращої долі, покинули рідне село і виїхали до Канади, поклавши початок багатотисячній трудовій еміграції з Галичини. Мешканці села встановили пам'ятник землякам.
Місто Рожнятів.
Рожнятів – селище біля підніжжя Ґорґанів, розташований на річках Дубіта Чечві.
Рожнятів відомий з XII ст. Перше поселення виникло в долині річки Дуби як невеличка осада, яка називалася Старим селом. Ця назва збереглася за частиною селища і дотепер.
Поселення будувалось в густих лісах, і працьовитим селянам доводилось докладати багато зусиль, щоб обробити клаптики землі. Але основним заняттям жителів було скотарство. В кінці XVIII ст. в Рожнятові значного розвитку набуло ремесло.
Селище міського типу Брошнів-Осада.
Брошнів-Осада (Broshniv-Osada) – селище міського типу з 1940 p. Розташоване на відстані 7 км від районного центру.
Через селище проходять залізнична колія та автомагістраль Стрий–Івано-Франківськ–Чернівці. Залізнична станція – Брошнів.
Населення становить близько 6000 осіб. Селищній Раді підпорядковано село Брошнів. В селищі є загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, школа мистецтв імені В. Івасюка, Брошнівський професійний лісопромисловий ліцей, заводи по деревообробці та потужний завод по виготовленню ДСП (ТОВ «Кроно-Україна»).
Село Брошнів існувало вже у XVI ст. Навколо нього росли дрімучі ліси.
У 80-х роках XIX ст. поблизу Брошнева засновано деревообробний завод Шраера та Іштера. Кілька будинків для адміністрації та бараків для робітників поклали початок новому селищу. Спеціалістами на заводі були переселенці – німці, угорці, поляки, яких тут називали осадниками. Тому селище стало називатися Брошнів-Осадою.
Село Кузьминець.
Село розташоване на відстані 55 км від районного центру Рожнятова, в долині річки Лімниці, захищеній з обох боків горами.
Неподалік розташоване урочище Підлюте, з яким пов'язано багато цікавого.
Відоме воно стало завдяки митрополитам Сельвестру Сембратовичу та Андрею Шептицькому.
На початку ХІХ ст. тут було закладено зруб «Кедрові палати» – резиденції митрополита.
Місця рідко відвідуються туристами, причиною чого є слабо розвинена відпочинкова інфраструктура, відсутність нормальних доріг, і, відповідно, транспорту. До села можна добратися лише автобусом, який вирушає з Калуша тричі в першій половині дня, і їде біля 3 год. В селі є кілька продуктових магазинів. Мобільний зв'язок майже відсутній.
До села веде траса Т-0901, наступне село Осмолода – останнє на трасі.
Садиба «Михайло садиба».
У селі Кузьминець на березі річки Лімниця, 3 км до села Осмолода, 50 км від траси Стрий–Чернівці.
Триповерховий будинок на 6 номерів (17 місць). У цоколі – кухня (електрична плита, холодильник, електрочайник, посуд, мийка, стіл з лавами, телевізор); сауна на дровах з контрастним басейном.
На другому поверсі – одномісний номер (односпальне ліжко, вішалка для одягу); 3 двомісні номери (у кожному – двоспальне або 2 односпальні ліжка, вішалка для одягу); санвузол (душ, туалет, умивальник).
На третьому поверсі – двокімнатний номер (в одній кімнаті є двоспальне ліжко, вішалка для одягу; в іншій – двоспальне та 2 односпальні ліжка, вішалка для одягу).
Опалення: теплим повітрям та електричні конвектори. Водопостачання: холодна вода постійно, гаряча – бойлер на 100 л.
Під'їзд – грунтова дорога.
Село Осмолода.
Село Осмолода – давнє поселення лісорубів, лежить у високогірній долині річки Лімниці.
Назва походить від гори Молоди («Ось Молода»), неподалік від якої розташоване село.
Офіційна дата заснування – 1873 рік. Невелика кількість жителів (біля 60 осіб) спричинена розташуванням села (практично кінець дороги) та міграцією місцевих за кордон.
Трохи нижче за течією Лімниці розташоване урочище Підлюте, що славиться великою кількістю природних мінеральних джерел, багатих на сірководень. Навколишні землі здавна належали Львівській митрополії УГКЦ і були місцем відпочинку та лікування львівських митрополитів. Саме тут засновано митрополичу літню резиденцію-курорт з «Кедровою палатою» (поч. XX ст.). Сюди можна було дістатися вузькоколійною залізницею Брошнів–Осмолода.
У самій Осмолоді розміщувалися тартаки (лісопильні), які були власністю митрополії.
За 10 км від Осмолоди розташоване урочище Ангелів. Його назва походить від митрополита А.Ангеловича, який посприяв створенню тут залізоробного підприємства: було зведено доменну піч, 12 шахт для добування руди, 2 гамарні (фабрики з переробки заліза), кузню для виробництва цвяхів. Компелекс пропрацював всього 6 років і був сильно зруйнований під час Першої світової війни.
В урочищі Лужки, між хребтом Аршиця та горою Кінь, львівські монахи-студити частково відбудували скит святого Андрія Первозванного, зруйнований радянською армією під час Другої світової війни.
Місця рідко відвідуються туристами, причиною чого є слабо розвинена відпочинкова інфраструктура, відсутність нормальних доріг, і, відповідно, транспорту.
Але це має свої переваги для тих, хто прагне спокійного відпочинку в тихому місці, на природі. Річка Лімниця – пам'ятка природи загальнодержавного значення – вважається найчистішою рікою в Європі. Осмолода – зручний стартовий пункт для пішохідного туризму в Ґорґанах: вихід на гірські масиви Ігровця, Сивулі, Попаді, Ґрофи, Аршиці.
В селі є готелі і садиби для проживання, кілька продуктових магазинів, робітничий гуртожиток і їдальня. У форелевому господарстві на початку села можна купити свіжу рибу або зловити її власноруч.
Готельний комплекс «Вільні вітри».
У селі Осмолода, 90 км від Івано-Франківська, на березі річки Лімниця.
Готель (9 номерів), 3 двоповерхові дерев'яні котеджі, 2 одноповерхові дерев'яні котеджі, рецепція з холом, ресторан, альпін-парк, сауна, велика зелена територія з альтанками, мангалами, гойдалками, ставками, струмком, штучним водоспадом.
Однокімнатний (5 номерів) – двоспальне ліжко, шафа для одягу, телефон внутрішній, санвузол (туалет, умивальник, душова кабіна, засоби особистої гігієни).
Двокімнатний (3 номери) – двоспальне ліжко у спальні, розкладний диван у вітальні, шафа для одягу, телевізор, телефон внутрішній, санвузол (ванна, туалет, біде, умивальник, фен, засоби особистої гігієни).
Трикімнатний (1 номер) – двоспальне ліжко у спальнях, розкладний диван у вітальні, плазмовий телевізор, телефон, санвузол (ванна, туалет, біде, умивальник, фен, засоби особистої гігієни).
У номерах другого поверху є вихід на балкон, номери третього поверху мансардні.
Одноповерховий комплекс.
В котеджі – простора спальня (велике двоспальне ліжко, камін, 2 крісла-гойдалки, вихід на терасу, телефон), дитяча (односпальне ліжко, дитяче ліжечко, шафа для одягу), кухня (електрична плита, мікрохвильова піч, холодильник, електрочайник, мийка, столовий посуд; кухонний посуд – за потребою), санвузол (душова кабіна з гідромасажем, умивальник, туалет, фен), тераса. Котедж здається повністю.
Двоповерховий комплекс.
На першому поверсі – вітальня з каміном (розкладний м'який куток, стіл, плазмовий телевізор), кухня (електроплита, мікрохвильова піч, холодильник, електрочайник, мийка, посуд), роздільний санвузол (душова кабіна та туалет, умивальник), побутова кімната (пральна машина, праска, дошка для прасування, пилосос).
На другому поверсі – хол (розкладний диван для дітей), 2 спальні (в одній – двоспальне ліжко, в іншій – 2 односпальні), санвузол (туалет, умивальник, душова кабіна, фен, засоби особистої гігієни). Котедж здається повністю. Зручний під'їзд.
Садиба «Арніка».
У селі Осмолода, 150 м від автобусної зупинки та дороги, 100 м від річки Лімниця.
Двоповерховий будинок до 9 осіб.
На першому поверсі – кухня, вітальня з каміном (розкладний куток, телевізор, DVD), санвузол (туалет, умивальник, душ).
На другому поверсі – 3 спальні (односпальні ліжка, шафа або вішалка для одягу), балкон.
На другому поверсі – 3 спальні (односпальні ліжка, шафа або вішалка для одягу), балкон.
На подвір'ї – літня альтанка, мангал, пасіка.
Водопостачання: холодна та гаряча вода постійно. Опалення: пічне. З вікон – вид на гори.
Під'їзд – грунтова дорога.
Садиба «У Артема».
У селі Осмолода, 150 м від автобусної зупинки та дороги, 100 м від річки Лімниця.
Двоповерховий будинок до 22 осіб, альтанка з мангалом, гойдалка.
На першому поверсі (окремий вхід знадвору) – вітальня (2 розкладні дивани, телевізор, електрочайник), 2 двомісні кімнати (2 односпальні ліжка, шафа для одягу), санвузол (душова кабіна, туалет, умивальник).
На другому поверсі – вітальня з м'яким кутком, 2 двомісні кімнати (двоспальне або 2 односпальні ліжка, вішалка для одягу, телевізор), тримісна кімната (3 односпальні ліжка, вішалка для одягу, телевізор), 2 чотиримісні кімнати (4 односпальні ліжка, шафа або вішалка для одягу, телевізор), роздільний санвузол (душова кабіна, умивальник та туалет, умивальник). У деяких кімнатах є додаткові місця – розкладне крісло.
Опалення: автономне водяне. Водопостачання: холодна та гаряча вода постійно.
Під'їзд – грунтова дорога.
Село Рівня.
Село Рівня з населенням більше 1390 осіб розташоване за 5 км від районного центру.
Перша письмова згадка про поселення датується 1557 роком.
Назва села відповідає рівнинному місцю розташування села.
Варто відвідати дерев'яну Церкву Успіння Пресвятої Діви Марії (1770 рік).
Село Цінева.
Цінева – старовинне село Рожнятивщини. Розташоване на річці Дуба за 4 км від районного цетру та за 10 км від залізничної станції Рожнятів.
Населення становить близько 1650 осіб.
Є декілька версій походження назви села. Одні дослідники вважають, що назва походить від слова тінь (по-польськи – цень), яку немов би кидав густий вільховий ліс на збудоване поселення. Інші розповідають, що в селі видобували ціну (олов'яну руду). А дехто пов'язує назву з потічком Цинівка і що, власне, біля нього виникло поселення.
На сьогоднішній день село відоме своїм Історико-краєзнавчим музеєм та дерев'яним храмом Святого Михаїла (1745 рік). Збудовано Цінівський храм за зразком українських дерев'яних церков, де відтворено старовинний тип кріплення в заруби. Вся церква оформлена чудовою різьбою. 14 липня 1906 рік в церкві молився Митрополит Андрей Шептицький.
Село Ясень.
Ясень – село Рожнятівського району. Населення становить 3563 осіб. Відноситься до Ясенської сільської ради.
Село відоме як батьківщина Івана Вагилевича, українського поета, філолога та етнографа.
Варто відвідати музей Івана Вагилевича. Музей відкрито 1995 р. на батьківщині видатного письменника, етнографа і просвітителя, члена «Руської трійці», яка 1837 р. видала альманах «Русалка Дністрова». Експозиція музею розташована у будинку, який колись належав родині письменника.